УЕФА му прогледа низ прсти на Белингем

belingem.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДисциплинската комисија УЕФА сепак нема да го казни англискиот фудбалер Џуд Белингем поради неговата  гестикулација на натпреварот против Словачка.

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата може да се извлече само со парична казна.

Германскиот Билд пишува дека ќе добие петцифрена казна, но оно што е важно е дека нема да прескокне ниту еден натпревар.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK