Струга го доби најтешкиот противник во квалификациите за ЛШ

Struga-kampionn.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKШампионот на Македонија, Струга ТЛ, го доби најтешкиот противник во првото квалификациски коло, во Лигата на шампионите.

Струга ќе игра против Слован Братислава, најтрофејниот клуб во Словачка. Првиот натпревар ќе се одигра во Братислава на 9/10 јули, а реваншот во Македонија е седум дена подоцна.

Поразените екипи во првото коло, ќе продолжат во второто квалификациско коло во Конференциската лига.

Сите парови за првото квалификациско коло:

Борац (БиХ) – Игнација (Албанија)
Слован Братислава (Словачка) – Струга (Македонија)
ТНС (Велс) – Дечиќ (Црна Гора)
Балкани (Косово) – Санта Колома (Андора)
Хамрун (Малта) – Линколн Ред Импс (Гибралтар)
Флора Талин (Естонија) – Целје (Словенија)
Клаксвик (Фарски Острови) – Диферданж 03 (Луксембург)
Паневезис (Литванија) – ХЈК Хелсинки (Финска)
РФС (Латвија) – Ларне (Северна Ирска)
Викингур (Исланд) – Шамрок (Ирска)
Виртус (Сан Марино) – ФЦСБ (Романија)
Лудогорец (Бугарија) – Динамо Батуми (Грузија)
Ордабаси (Казахстан) – Петрокуб (Молдавија)
Динамо Минск (Белорусија) – Пјуник (Ерменија)

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK