–>

Роналдо стигна до 850 голови во кариерата

Роналдо-стигна-до-850-голови-во-кариерата.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Португалскиот ас Кристијано Роналдо продолжува со одлични игри во првенството на Саудиска Арабија. Тој го постигна својот 850. гол во кариерата во триумфот на неговиот Ал-Наср со 5:1 на гости против Ал Хазем во натпревар од петтото коло од шампионатот.

„Уште еден одличен настап на тимот. Продолжуваме да напредуваме. 850 голови во кариерата и ќе има уште повеќе“, објави Кристијано Роналдо на социјалните мрежи.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK