–>

Проблем за Реал, се повреди Камавинга

Проблем-за-Реал-се-повреди-Камавинга.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПроблем за Реал Мадрид пред мечот со Брага во Лигата на шампионите и дербито со Барселона (сабота, 16.15 часот).

Последниот тренинг пред натпреварот со Брага, не го заврши Едуардо Камавинга. Шпанските медиуми пишуваат дека 20-годишникот до соблекувалната го придружувале двајца членови на лекарскиот тим. Камавинга се држел за десната нога.

Предвреме тренингот го завршил и Аурелиен Чоамени, но во неговиот случај нема паника за сериозна повреда.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK