Обезбедувањето го спасило Мбапе од бесните играчи на Барселона

3950444-80222588-2560-1440.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKШпанските медиуми пренесуваат дека по реваншот од четвртфиналето на Лигата на шампионите, во кој ПСЖ победи гостувањето кај Барселона (4:1), Килијан Мбапе предизвикал сериозен инцидент.

Мбапе, кој веројатно ги игра последните натпревари за ПСЖ по натпреварт имал „блиска средаб“ со играчите на Барселона.

Според информациите на шпанските медиуми, Мбапе еуфорично ја прославил победата на ПСЖ извикувајќи: „ова е фудбал, ние зборуваме на теренот“, што некои играчи на Барселона го сфатиле како провокација.

Неколку луѓе од обезбедувањето и луѓето од двата клуба спречиле неколку играчи на Барса кои се упатиле кон Мбапе.

ПСЖ за финалето ќе игра против Борусија Дортмунд.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK