–>

Нотингем го добија херојот на аргентинската репрезентација, Габриел Монтиел

F4PDxRSWwAANzqv-e1692863360621.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Нотингем форест ја комплетираа изненадувачката позајмица на херојот на аргентинската репрезентација, Гонзало Монтиел од Севилја, за петто големо засилување ова лето.

26-годишниот Монтиел го постигна одлучувачкиот пенал за Аргентина во финалето на СП во Катар против Франција, а исто така минатата сезона го постигна и пеналот со кој Севилја ја освои титулата од Лига Европа. Монтиел пристигнува со опција да стане постојан фудбалер на Форест следната година.

„Доаѓам во Премиерлигата со многу очекувања и со голема желба за докажување. Ја следев Премиерлигата од моето детство и секој фудбалер сака да игра во најдобрата лига на светот“, вели Монтиел.

Тој е петто засилување за тимот на Стив Купер ова лето по Крис Вуд, Ола Аин, Антони Еланга и Мет Тарнер.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK