Ноер: Зрели сме да бидеме шампиони

mauel-nojer-185529-768x513.jpeg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKГолманот на германската фудбалска репрезентација Мануел Ноер изјави дека неговиот тим е подготвен конечно да го освои Европското првенство кое во моментов се одржува во неговата земја.

Германија вечерва игра против репрезентацијата на Шпанија, која остави можеби најдобар впечаток на овој турнир.

Сепак, германските медиуми потсетуваат дека нивната репрезентација никогаш не испаднала кога успеала да стигне до осминафиналето во едно натпреварување.

„Долго време сме зрели за титулата европски првак“, изјави Ноер на новинарите во кампот на репрезентацијата во Херцогенаурах, а потоа продолжи:

„Се чувствувам добро и едвај го чекам секој следен натпревар“.

Натпреварот меѓу Германија и Шпанија се игра од 18.00 часот во Штургарт.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK