–>

Можна промена во Ливерпул: Осимен од Наполи може да дојде на местото на Салах

Можна-промена-во-Ливерпул-Осимен-од-Наполи-може-да-дојде.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKФудбалерот на Наполи, Виктор Осимен може да ја продолжи кариерата во Ливерпул.

Според „Мирор“, англискиот клуб во 24-годишниот Нигериец гледа соодветна замена за Мохамед Салах, кој може да го напушти тимот.

Во тековната сезона, Осимен одигра 10 натпревари на кои постигна шест гола и една асистенција.

Осимен кој беше еден од најзаслужните за минатогодишната шампионска титула на Наполи, не е во најдобри односи со тренерот на италијанскиот клуб Руди Гарсија.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK