–>

Мекалум повторно има проблем со белите дробови

Мекалум-повторно-има-проблем-со-белите-дробови.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЊу Орлеанс Пеликанс објавија дека на Си-Џеј Мекоаум му е дијагностициран пневмоторакс.

Мал пневмоторакс, присуство на воздух во десното белодробно ткиво, бил забележан во неделата наутро при прегледот.

Во следните 48 часа ќе се направи дополнителен преглед за да се утврди состојбата и дали има напредок во лекувањето.

Ова е втор пат Мекалум да доживее колапс на белите дробови.

Поради овој проблем, тој пропушти 17 натпревари во 2021 година, отсуствуваше од терените шест месеци.

Меккалум (32) во сезоната 2023/24 имаше просек од 21,7 поени, 4,8 скока и 5,7 асистенции..

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK