–>

Македонија на полувреме води против Англија

Македонија-на-полувреме-води-против-Англија.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМакедонија води по првото полувреме против Англија со 1:0, во последниот меч од овој квалификациски циклус.

Англија доминираше во поседот во првиот дел, Македонија само неколку пати успеа да мине на противничкиот дел од теренот, но и со таква игра има водство.

Англичаните од големиот посед на топката не добија апсолутно ништо. Најблиску до гол беше Деклан рајс кој во 14.минута ја погоди стативата.

Македонија поведе по пеналот што го изнуди Миовски, по невнимателниот старт на Рико Луис. Играчот кој утре ќе наполни 19 години, го удри со рака по лицетот напаѓачот на Македонија, откако успеа да интервенира.

Пеналот на Барди во 43.минута го одбрани Пикфорд, но одбиената топка се врати кај капитенот на Македонија, кој од втората шанса не пропушти да ја реализира.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK