–>

Македонија губи на полувреме, Судаков го совлада Димитриевски

Македонија-губи-на-полувреме-Судаков-го-совлада-Димитриевски.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKФудбалската репрезентација на Македонија има негатива од еден гол во дуелот со Украина. Првото полувреме во Прага им припадна на Украинците со 1:0.

Украина и Македонија во пресметката на стадионот на Спарта влегоа со седум бода и со императив на победа.

Во првиот дел двете репрезентации имаа по две шанси. Столе Димитриевски во 12 минута брилијантно го одбрани ударот на Довбик.

Седум минути подоцна капитенот на Македонија излезе како победник и во дуелот со Мудрик.

Украинците поведоа во 30 минута со голот на Судаков.

Македонија одговори преку Миовски во 36. и Ашковски во 37.минута не успеаја да го совладаат Трубин.

Фото/ ffm.mk

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK