Ларкин од еден се сели во друг крај на Истанбул

1856112.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKШејн Ларкин е еден од кошаракрите чии договор истекува на крајот од сезоната.

Американецот, пет сезони го носи дресот на Ефес. Со овој клуб освои две титули во Евролигата.

Ларкин ја има најголемата плата во Евролигата. Годишно тој заработува четири милиони евра.

Прашање е дали Ефес ќе му понуди нов договор на 31-годишниот Американец.

Наводно, целата ситуација внимателно ја следат од другиот крај на Истанбул. Фенербахче е заинтересиран да го донесе Ларкин од наредната сезона.

Фенербахче не е единствениот клуб кој покажува интерес за Ларкин, но според медиумите води во трката за неговиот потпис.

Оваа сезона Ларкин има 17 поени по натпревар, 5,2 асистенции, три скока и 1,1 украдена топка.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK