Кошаркарите на Партизан ќе учествуваат на престижниот турнир во Атина

obradovits.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKКошаркарскиот клуб Партизан доби покана за престижниот турнир во Атина.

Кошаркарите ќе учествуваат на турнирот Павлос Јанакопулос кој ќе се одржи на отворени терени во Атина.

Црно-белите добија покана за учество на овој престижен турнир, на кој традиционално настапуваат и кој е во организација на тимот на Панатинаикос.

На овој турнир покрај избраниците на Жељко Обрадовиќ ќе настапат и Анадолу Ефес, Макаби од Тел Авив и секако домаќинот Панатинаикос.

Според планот натпреварите ќе се играат на античкиот стадион „Панатинаико“ кој има капацитет од околу 40.000 седишта.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK