–>

Ивановски во Белград тренира со Ѓоковиќ

Ивановски-во-Белград-тренира-со-Ѓоковиќ.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНајдобриот македонскиот тенисер, Калин Ивановски, одработил тренинг со најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ.

Ивановски ова го објави на својот профил на „Инстаграм“.

Ивановски и Шоковиќ се знаат од порано, а во една прилика светскиот број 1 изјави дека би сакал да одигра меч со Македонецот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kalin Ivanovski (@kalin_ivanovskii)

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK