Грузија постигна „брз“ гол

Откако извиси за Кепа, Баерн тргна по голманот на Севилја
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Се чека расплетот во групата „Ф“ на Европското фудбалско првенство.Со максимален учинок во групата, Португалија веќе обезбеди пласман во осминафиналето, а пласман во нокаут бараат Турција, Чешка и Грузија.

Најтешка задача е пред Грузија која на полувреме води со 1:0 против Португалија.

Турција,  има најголеми шанси да се пласира во елиминациската рунда, но ќе мора да го оправда епитетот втор најдобар тим во групата против борбените Чеси, кои последните две ЕП ги завршија во нокаут фазата.

Португалија има шест бода и во случај да остане прва во групата, во осминафиналето ќе игра против третопласираната селекција од групата „А“ или „Ц“.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK