–>

Горецка е успешно опериран

Горецка-е-успешно-опериран.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKФудбалерите на Баерн во саботата го совладаа Мајнц со 3:1 на гостински терен. Баварците скапо ја платија победата, бидејќи останаа без леон Горецка.

Германскиот репрезентативец во 75. минута се пожали на повреда, местото на теренот му го отстапи на Мусиала, а подоцна беше утврдено дека се работи за скршеница на раката.

Баерн, во понеделникот објави дека Горецка е успешно опериран. Сепак во објавата не стои колкава пауза го очекува играчот од редот за врска.

Леон Горецка го постигна третиот гол за Баерн во Мајнц во 59. минута, додека во 16. минута му асистираше на Хари Кејн за вториот гол на германскиот шампион на овој меч.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK