–>

Ван Дајк задоволен од ремито со Челзи

van dajk
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Одбранбениот фудбалер на Ливерпул, Вирџил ван Дајк е задоволен од ремито во 1. коло од Премиер лигата против Челзи (1:1).

– Првите 20-25 минути беа многу добри и со и без топка, потоа имаше поништен гол. Добро се браневме. И генерално, тоа беше многу добар натпревар кој можеше да замавне во која било насока. Го прифаќаме ова реми, изјави Ван Дајк за „BBC Sport“.

Во 2. коло Ливерпул на 19 август на домашен терен ќе игра со Борнмаут, ден подоцна Челзи гостува кај Вест Хем.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK