Депај се сели во Серија А

1024.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМемфис Депај по завршувањето на Европското првенство нема да се врати во Атлетико Мадрид. Тој е слободен играч и поради тоа е цел на неколку клубови.

Според Џанлука Ди Марцио, сериозен интерес за Депај покажал Милан, односно новиот тренер Паоло Фонсека.

Депај може да игра повеќе позиции во нападот.

Депај во својата кариера настапуваше за Манчестер јунајтед, Лион, Барселона и Атлетико Мадрид.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK