Дали Шпанија е фаворит?

klop.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПоранешниот менаџер на Ливерпул, Јирген Клоп изјави дека Шпанија е фаворит за освојување на Европското првенство во Германија.

Британските медиуми пренесуваат дека германскиот стручњак ги коментирал и ги прогнозирал фаворитите на ЕП 2024.

Во овој момент ми се чини дека Шпанија може да оди до „крај“, изјавил Клоп.

Но, и Германија е добра. Франција исто така, а Англија дефинитивно ќе биде „подобра“ сепак ова е репрезентација со огромна фудбалска историја додава германскиот стручњак.

Шпанија в петок од 18 часот ќе игра во четвртфиналето на ЕП против Германија, а три часа подоцна ќе се сретнат Португалија и Франција.

Во сабота се играат преостанатите два дуела од четврт-финалето на Европското првенство а се среќаваат Англија – Швајцарија и Холандија – Турција.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK