Браќата го гледаа Никола Јокиќ изолирани од другите навивачи

f7238820-01a4-11ef-a7f7-b508639221dd.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНикола Јокиќ и Денвер успеаја да се пласираат во конференциското полуфинале, откако во пет натпревари го елиминираа ЛА Лејкерс.

Петтиот натпревар од серијата избраниците на Мајк Мелоун победија со 108:106 со кошот на Џамал Мареј, а Јокиќ беше на прагот на трипл-дабл 25 поени, 20 скокови, девет асистенции).

Во „Бол арена“, во Денвер, изолирани од останатите навивачи на трибините, натпреварот го следеа браќата на Никола Јокиќ.

Минатата недела, во натпреварот број 2, постариот брат Страхиња удри навивач на трибините.

Браќата на Јокиќ добија места во најгорните редови, изолирани од навивачите и со празни седишта околу нив, што беше начин на Денвер да спречи нов потенцијален инцидент.

Да потсетиме, поради целата ситуација од претходниот меч во „Бол арена“, НБА одлучи да покрене истрага, а локалната полиција се обиде да го пронајде човекот кој го удри Страхиња.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK