–>

Борусија Дортмунд без пораз дома на 20 натпревари по ред во Бундеслигата

Борусија-Дортмунд-без-пораз-дома-на-20-натпревари-по-ред.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKБундеслигашот Борусија Дортмунд е без пораз 20 натпревари по ред на домашен терен во домашниот шампионат. Синоќа „црно-жолтите“ го совладаа Вердер со 1:0. Борусија Дортмунд има 17 победи и три нерешени средби на свој терен.

Во исто време, Борусија ја продолжи серијата голови на „Сигнал Идуна Парк“ која трае 56 натпревари, повторувајќи го својот рекорд.

Во моментов Борусија Дортмунд е лидер во поредокот во Германското фудбалско првенство со 20 бода од осум натпревари.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK