Беќири е новиот тренер на Шкендија

Беќири-е-новиот-тренер-на-Шкендија.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKФудбалскиот клуб Шкендија го имeнуваше Јетон Беќири за нов шеф на стручнујот штаб. Тој потпиша 18-месечен договор со клубот. Беќири на клупата на Шкендија ќе го наследи Ардијан Нухиу.

„По успешниот период во клубот како помошник тренер и во два наврати во улога на в.д. тренер на првиот тим, Јетон Беќири се враќа во Шкендија за првпат да го води тимот како шеф на стручниот штаб. Со своето богато искуство во домашниот и меѓународниот фудбал, Беќири е оценет како вистинскиот човек за доверување на клупата во периодот што следи“, се вели во клупското соопштение.

Беќири ја прифати поканата на Шкендија, откако претходно еднострано го раскина договорот со екипата на Ал Џабалаин од Саудиска Арабија, каде во изминатите 15 месеци ја извршуваше функцијата директор на академијата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK