Баерн (конечно) ќе го реализира трансферот на Палиња

54fa4a30-5622-11ee-91d2-0f03d7452438.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПортугалецот Жаоао Палиња ќе биде првото засилување за Баерн Минхен во ерата на новиот тренер, Венсан Компани.

Палиња минатата сезона остана во Фулам, откако му пропадна трансферот во Баерн бидејќи доцнеше документацијата од Лондон. Баварците сепак не се откажаа, ова лето ќе го добијат Португалецот по намалена цена.

Наводно, Фулам, играчот кој има договор до 2028 година, ќе го продаде за 45 милиони евра.

Доаѓањето на Палиња значи дека некој од играчите од редот за врска ќе го напуштат клубот. Според медиумите прв ќе си замине Леон Горецка.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK