Советот на американски амбасадори во посета на Собранието

sad-makedonija-znaminja
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Советот на американски амбасадори денеска ќе престојува во посета на македонскиот законодавен дом.

Таму ќе се сретнат со претседателот на Собранието Талат Џафери.

Предвидено е Советот на американски амбасадори денеска да има средби и со шефот на државата Стево Пендаровски, како и со лидерите на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицксоки и на движењето БЕСА Билал Касами.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK