–>

СДСМ: Стоилковски да каже како директор на штаб на ДПМНЕ добива 18.5 милиони евра тендери во општините?

Мицкоски да не се крие, да одговори за настаните во Скопје и Тетово
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

ДПМНЕ треба да престане да шири лаги и манипулации за наводни неправилности во врска со јавни набавки кои се законски и соодветни. Наместо да прави конструкции, потрпаролот на Белата палата Наум Стоилковски да одговори пред јавноста кој е директорот на штабот на ДПМНЕ што добива тендери во општините раководени од ДПМНЕ вредни 18.5 милиони евра, се вели во соопштението од СДСМ.

Оттаму бараат Стоилковски да објасни како ДПМНЕ во „своите“ општини дели тендери на лица блиски на Мицкоски.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK