–>

СДСМ: Не е до Деловникот, Мицкоски измислува за да го кочи патот кон ЕУ

Мицкоски да не се крие, да одговори за настаните во Скопје и Тетово
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Деловникот на Собранието не е прекршен, ДПМНЕ и Христијан Мицкоски како на лоша лента измислуваат работи само како алиби за своите неуспеси. Сите лаги на ДПМНЕ пропаднаа, сега се измислува нова, само за да го кочат патот кон ЕУ иако што немаат ниту еден аргумент зошто, велат СДСМ преку соопштение.

Според нив, Христијан Мицкоски е против ЕУ, дејствува против подобар живот за граѓаните, против нови и поголеми европски фондови, против забрзан напредок и европски стандарди.

– Граѓаните гледаат дека СДСМ се бори за просперитет и европска иднина за државата, а ДПМНЕ ја влече во изолација и неизвесност, велат од партијата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK