–>

Кабинетот на Пендаровски: За закон за амнестија се обраќаа лица блиски до опозицијата

Кабинетот-на-Пендаровски-За-закон-за-амнестија-се-обраќаа-лица.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Во врска со наводите изнесени на денешната прес конференција на ВМРО – ДПМНЕ, од кабинетот на претседателот Стево Пендаровски информираат дека до претседателот Пендаровски, во текот на оваа година, во два наврати, биле упатени предлози да размисли за помилување на одредени политичари или да поддржи донесување на закон за амнестија на актуелни и поранешни политичари.

Тие предлози, преку посредници, до претседателот Пендаровски беа упатени од политички и безбедносни структури кои се блиски до актуелната опозиција, како и од поранешни политичари, се вели во соопштението од кабинетот на претседателот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK