За зголемувањето на пензиите и именувањата на директори ќе се дискутира на првата седница на новата Влада

Влада-Новиот-деветти-пакет-антикризни-мерки-во-вредност-од-662.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска во просториите на Владата ќе се оддржи првата владина седница на новиот состав, на која ќе стане збор за предлогот за линеарно зголемување на пензиите како и за именувања на раководни кадри во неколку државни институции.

По завршување на седницата, јавноста ќе биде информирана преку соопштение за донесените одлуки, информираа од владината прес-служба.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK