–>

Возови од Скопје кон Битола и обратно од среда – само еднаш дневно

Возови-од-Скопје-кон-Битола-и-обратно-од-среда-–.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKОд 25 октомври се укинуваат два воза дневно на релацијата Скопје-Битола-Скопје. Патниците од среда на оваа релација ќе можат да ги користат само возовите кои поаѓаат од Скопје во 14:30 часот и во 03:13 часот од Битола.

На официјалната страница на Македонски железници, без да наведат подетални информации, само пишува дека овие измени ќе важат се до нивно отповикување.

Оваа одлука доаѓа неколку месеци откако Железница ги укина сите четири пара возови на релацијата Скопје-Куманово-Табановце-Скопје за што жителите од Куманово и кумановско кои работат во Скопје жестоко реагираа.

Инаку, веќе со години нема возовите ни до Белград и Солун.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK