–>

Во Битола 21 санкционирани возачи под дејство на алкохол

Во-Битола-21-санкционирани-возачи-под-дејство-на-алкохол.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Во текот на изминатата вечер (02/03.09.2023) во периодот од 23.00 до 04.00 часот на подрачјето на СВР Битола била спроведена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол.

При контролата биле санкционирани 21 возачи За време на контролата биле санкционирани и 6 други видови прекршоци.

Акциските контроли продолжуваат и во наредните денови.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK