(Видео) Со хеликоптер на МВР ставен под контрола пожарот кај село Караслари, велешко

8-800x533.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKХеликоптер Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици на МВР повторно дејствуваше врз пожар во село Караслари, општина Велес.

„Хеликоптерот во 30 налети исфрли 45 тона вода и во координација со силите на терен дејствуваше за гаснење на преостанатите жаришта, со што пожарот е ставен под контрола“, велат од МВР.

Од МВР додаваат дека по добиено второ барање од ЦУК, хеликоптерот е упатен и дејствува врз пожар во неготинско.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK