(Видео) Со два хеликоптера на МВР изгаснат пожарот во Крушевско

Screenshot-2024-07-01-215151.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска, два хеликоптера од Одделот за воздухопловни единици го изгаснаа шумскиот пожар кој попладнево изби во атарот на крушевското село Пуста Река.

„По добиено барање од ЦУК, на пожарот двата хеликоптера исфрлија над 40 тона вода и во координација со пожарникарите, пожарот е целосно изгаснат“, соопшти МВР..

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK