(Видео) Понудата на Мицкоски за коалицирање е знак на слабост, рече Пендаровски

pendarovski-butel-1.jpeg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKКандидатот за претседател Стево Пендаровски вечерва од Бутел рече дека е легитимно и дека е демократски избор секој да коалицира со кого сака. Но, понудата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за коалицирање со неговата партија, уште на првиот ден од кампањата за парламентарни избори, покажува дека тој бара помош.

„Ние среде кампања не бараме помош од пријател. Мене ми се чини дека тоа е јасен знак на слабост, затоа што господинот Мицкоски знае што го очекува на 24 април и на 8 мај. Инаку зошто би барал помош од страна?“, рече Пендаровски.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK