(Видео) Николоски: Власта размислува за поткуп на гласачи

nikoloski27042024.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПотпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборна единица 4, Александар Николоски, денеска рече дека власта размислува за поткуп на гласачи на изборите закажани за 8 мај.

„Ја гледаме паниката во власта, особено во политичката партија ДУИ, слушаме дека веќе интензивно размислуваат за поткуп на гласачи, да им кажам дека тоа е недозволиво, дека е законски казниво дело и дека одговорност ќе има. Да не помислуваат на таква работа, нашата цел е јасна што поголема поддршка за СДС и ДУИ да одат во опозицијата. И ние сме убедени дека граѓаните ќе ни дадат огромна поддршка за да го реализираме ова, се со цел после тоа да воведеме функционален систем на правото, економски да ја развиваме Македонија, да ги подобруваме условите во образованието, во здравството, пензиите да растат, а младите да имаат подобра иднина во Македонија“, изјави Николоски.

Тој денеска е во посета на општините Гевгелија, Валандово и Неготино.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK