(Видео) Хеликоптер на МВР исфрли над 20 тони вода врз пожар во кичевско

pozar-mkd.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска хеликоптер Бел-412 од Одделот за воздухопловни единици на МВР, по добиено барање од ЦУК, дејствуваше на пожарот на отворено во атар на село Цер во општина Кичево, извести МВР.

Хеликоптерот исфрли над 20 тона вода и го стопира кракот што се наближуваше да зафати букова шума, соопшти МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK