–>

Ученици краделе компјутерски делови од училиште во Битола

Ученици-краделе-компјутерски-делови-од-училиште-во-Битола.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПолицијата повика на разговор четворица малолетници, сите од селото Долно Оризари, битолско, во присуство на нивните родители.

Тие се сомничат дека извршиле тешка кражба на делови од компјутери од подрачното училиште „Даме Груев”, во с.Долно Оризари.

Малолетниците во целост го признале кривичното дело, предметите се пронајдени и ќе бидат вратени на сопственикот, а по целосно документирање на настанот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Во текот на денешниот ден, исто така, полициски службеници од криминалистичката полиција на СВР Битола во населба „Баир” во Битола го пронашле патничкото моторно возило марка „југо” со битолски регистарски ознаки, кое од страна Ј.Ј.(82) од Битола било пријавено за украдено. Возилото е вратено на сопственикот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK