Стојчевски: Родена е третата политичка сила во македонскиот политички блок

thumbnail_Screenshot_20240425_153435_Viber.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДаниел Стојчевски, носителот на листата на Движењето ЗНАМ за Наша Македонија во ИЕ 2 истакна дека е родена третата политичка сила во македонскиот политички блок.

„Граѓаните испратија јасна порака. Изборното востание со својата незапирлива позитивна енергија се шири низ цела Македонија. На граѓаните им е доста од неказнета корупција,неправда,сиромаштија,лажни ветувања и криминална власт. Ние од Движењето ЗНАМ за Наша Македонија,искрено и чесно сме посветени на идејата нашата татковина да ја иградиме како просперитена држава во која обединето живеат среќни граѓани ,и никогаш нема да дозволиме граѓаните да бидат поделени по политичка, етничка или верска припадност“, истакна Стојчевски.

Се заблагодари на подршката на граѓаните и гласот кој го дале за како што рече, просперитетна Македонија.

„Ви благодариме за довербата која ни ја давате, да стигнеме до нашата заедничка цел, да ја видиме Македонија таму каде што заслужува да биде“, посочи тој.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK