Notice: Function Elementor\Controls_Manager::add_control_to_stack was called incorrectly. Cannot redeclare control with same name "sticky". Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 1.0.0.) in /home/ylmqclhf/public_html/wp-includes/functions.php on line 6078

Приведено уште едно лице за кражбата на сефот во Црниче

b88bdc16-d855-4273-b067-82b9d40906c5.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Приведено е уште едно лице за кражбата на сеф од маркет во Црниче.

Од МВР информираа дека вториот приведен е В.Т.(36) од Скопје.

Претходно Обвинителството објави дека приведен е 26-годишен скопјанец кој учествувал во кражбата.

Со тоа, двајцата се сомничат дека на 1 април провалиле во затворен маркет на улицата Востаничка во Скопје, одзеле метален сеф во вредност од 12.000 денари, дневен промет во износ од 228.000 денари и цигари вредни 45.000 денари, или сѐ во вкупна вредност од 285.000 денари.

ОД МВР информираа дека  судија на претходна постапка на едното лице му определи мерка притвор.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK