–>

Приведен бегалец од затвор баран со централна потерница

Приведен-бегалец-од-затвор-баран-со-централна-потерница.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Денеска (12.09.2023) во 14.10 часот на бул.„Србија“ во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода И.Х.(37) од Скопје.

„Тој бил осуден на казна затвор од една година за сторено кривично дело „тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот законик, а бил баран по централна потерница врз основа на наредба на Казнено-поправната установа Затвор Скопје за доиздржување на осум месеци од казната“, велат од МВР

Лицето ќе биде спроведено во казнено-поправната установа за доиздржување на казната.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK