Петровска: Дали за помошник министер во МВР е поставено лице со кривична пријава за измама?

slavjanka1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСлавјанка Петровска, пратеник на СДСМ во македонското Собрание преку социјалните мрежи праша дали е точно дека за помошник министер во МВР е поставено лице против кое во 2023 година е поднесена кривична пријава за измама.

„Ова прашање им го поставив на пратеничките и пратениците од ДПМНЕ на седницата на Комисијата за политички систем. Одговор немаше, само обиди да бидам замолчена и заплашена.

Не ви се плашам, ќе зборам.

п.с до кај сте со Никогаш Северна, само Македонија“, напиша Петровска на социјалните мрежи.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK