–>

И денеска времето ќе биде сончево и топло до 28 степени

И-денеска-времето-ќе-биде-сончево-и-топло-до-28.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВремето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност, информираат од УХМР.

Ќе дува слаб до умерен претежно северозападен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 21 до 28 степени.

Во Скопје претпладне свежо, преку денот сончево со мала локална облачност и со слаб променлив ветер.

Максималната температура ќе достигне 25 степени.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK