Гостиварка купила стан, добила и клучеви па сфатила дека е измамена

Гостиварка-купила-стан-добила-и-клучеви-па-сфатила-дека-е.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЧетириесет и едногодишна гостиварка вчера пријавила дека од А.С. од Гостивар купила двособен стан, по што од него ги добила клучевите за станот, му ја платила договорената сума.

По извесно време кај пријавителката дошле неколку други лица и и кажале дека станот не е сопственост на лицето што претходно и го продало и сфатила дека е измамена, велат од СВР Тетово.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK