Европскиoт фронт нема да гласа за новата влада

Zijadin-Sela.png
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЕвропскиот фронт ја напушти седницата за избор на нова влада и нема да учествува во гласањето.

Зијадин Села на прес-конференција рече дека мнозинството е делегитимирано кај албанското гласачко тело и другите етнички заедници.

Тој рече дека напуштањето на седницата е во знак на револт поради кратењето на листата на пријавени за дискусија.

Новата Влада ќе биде изгласана најдоцна до полноќ, во согласност со законските рокови.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK