–>

Едно училиште и неколку улици во Ѓорче денеска без струја

Едно-училиште-и-неколку-улици-во-Ѓорче-денеска-без-струја.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKРегионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН, ги известува граѓаните дека, поради технички зафати во електро дистрибутивната мрежа, денеска (понеделник), без електрична енергија ќе останат:

– Од 09:00 до 13:00 часот, корисниците на ул. Борис Сарафов, ул. Андрија Зограф, дел од ул. Ѓорче Петров и објектот на ОУ Ѓорче Петров (Општина Ѓорче Петров).

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK