–>

Еден загинат и тројца повредени во сообраќајка на патот Крива Паланка-Ранковце

pat kriva palanka
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Младо момче загина во сообраќајната несреќа што се случи час и половина по полноќ на магистралниот пат Крива Паланка-Ранковце во селото Љубинци. Повредени се три лица кои се пренесени во Општата болница во Куманово.

– На 14.08.2023 во 01:28 часот во ОВР Крива Паланка било пријавено дека на магистралниот пат Крива Паланка-Ранковце, во село Љубинци, И.М.(21) од Крива Паланка, управувајќи патничко моторно возило „ауди“ со кривопаланечки регистарски ознаки, изгубил контрола и со возилото удрил во банкина на патот. Од здобиените повреди, возачот И.М. починал на местото, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, соопшти денеска СВР Куманово.

Сопатниците Ј.С.(21), Х.С.(22) и М.С.(21), сите од Крива Паланка, се здобиле со повреди констатирани во Општата болница во Куманово.

Увид на место на настанот извршила екипа од ОВР Крива Паланка.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK