–>

ЦУК: Во последното 24 часа имало вкупно 35 пожари, а активни се уште два

ЦУК-Во-последното-24-часа-имало-вкупно-35-пожари-а.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЦентарот за управување со кризи соопшти дека во текот на последното деноноќие во државава биле регистрирани вкупно 35 пожари.

Оттаму велат дека утрово активни се само два пожари и тоа во Македонски Брод, близу селото Белица, кај месноста „Аргулица“. Таму гори ретка борова шума на тешко пристапен терен.

Вториот пожар е во Општина Боговиње, кај Ново Село, кадешто гори мешана шума и ниска вегетација.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK