Бојан Јовановски: Повикан сум на информативен разговор во полиција, ова е директен притисок и обид за цензура

bojna-jovanovski-boki-1-800x600.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKБојан Јовановски – Боки 13 соопшти дека денеска во 10 часот е повикан на информативен разговор во П.С Кисела вода (Пролече) во врска со пријава за загрозување на безбедност согласно член 144 од КЗ.

„Ова го чувствувам за директен притисок и обид за цензура од страна на засегнатите лица во врска со мојот настап кај „Лазаров“!“, објави Бојан Јовановски.

Јовановски претходно вчера објави дека веќе неколку дена е цел на закани и притисоци со цел да го откаже второ гостување на поткастот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK