–>

Без струја в недела делови од општините Гази Баба и Арачиново

Утре и задутре Чучер Сандево без струја
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKОд 4:00 до 7:00 часот утре без струја ќе останат објектите на фирмите во кругот на поранешниот МЗТ, индустриските објекти околу кванташки пазар и сите индустриски објекти на улица „Перо Наков“.

Без струја во истиот период ќе бидат и дел од корисниците од населените места: Маџари, Сингелиќ, Стајковци, Хиподром, Трубарево, Јурумлери и Арачиново.

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекините се поради технички зафати во електродистрибутивната мрежа.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK