–>

167 санкционирани возачи во Скопје, 30 за брзо возење

127-санкционирани-возачи-во-Скопје-23-за-брзо-возење.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСекторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден продолжи со контролите во областа на сообраќајот, извести МВР.

„На територија на град Скопје изречени се вкупно 167 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 30 санкции, девет мерки за возење без возачка дозвола, три санкции за возење под дејство на алкохол.

Изречени се три мерки за користење мобилен телефон при возење, седум санкции за непрописно престројување на возила, три мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло)… Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови“, соопшти МВР.

Оттаму апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK