144 санкционирани возачи во Скопје

policija-mvr-soobrakaj-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСекторот за внатрешни работи Скопје  вчера продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 144 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 10 санкции, 10 мерки за возење без возачка дозвола, три санкции за минување на затворен сигнал – црвено светло, осум мерки за користење мобилен телефон при возење, девет санкции за некористење на сигурносен појас.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK